Infolinka (po - pá)
607 035 824

Funkční zkouška

Jednouché měření je u tepelných spotřebičů, složitější je u točivých zařízení. Zde simulujeme potřebnou maximální zátěž a příkon nesmí překročit přípustnou mez, zároveň ale musí být dostatečný pro požadovanou práci, protože norma neomezuje spodní limit.

Dále jsou měřeny všechny elektrické bezpečnostní parametry: izolační odpor - unikající proud, odpor zemního vodiče. Při použití musí být přijatelné oteplení jak vnitřních dílů, tak vnějších částí. Vše opět předepisuje norma.
Při překročení zátěže nebo nedovoleném použití musí být přístroj bezpečně odpojen pojistkou. Je-li to ochrana proti přehřátí, například u vysavače, vratná po vychladnutí. U tepelných spotřebičů ale přehřátí signalizuje poruchu topného tělesa a tepelná pojistka je zde nevratná. Teprve servisní technik posoudí stav, provede nápravu a pojistku potom vymění.

Protože zde mluvíme o funkčních zkouškách, prověřujeme všechny ovládací prvky: vypínače, regulátory otáček, termostaty, navijáky, vše čím je potřeba dle návodu manipulovat.

 

Zpět na Systém zkoušek

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info